MÉ DOVEDNOSTI / MY SKILLS 

Pojem aerial straps

Jedná se o akrobatickou (cirkusovou) disciplínu, na které se provádí různé výkony na pevnost a pružnost.

Tyto popruhy jsou vyrobeny z bavlny, které vypadají jako dvě zavěšené stuhy, které jsou dlouhé přibližně 4 metry a na koncích jsou smyčky, na které si akrobat může provléct zápěstí.

Akrobat provádí různé zvraty, rolování a manévry, které vyžadují extrémní pevnost a přesnost podobné gymnastickým kruhům. Při vystupování se prolínají taneční pohyby, silové pozice a výdrže.

 

Pojem hand balancing

Jedná se o ruční vyvážení, který popisuje dovednosti vyvážení tělesné hmotnosti, kde se prolíná směs síly, rovnováhy a techniky. Veškeré silové výdrže se provádí ve stoji na rukou na speciálním nářadí. To se skládá ze dvou tyčí (asi 1 metr vysoké) připevněných na pevnou podložku a na konci tyčí jsou dřevěné rukojeti na uchopení.

Concept of Aerial Straps

 

It is an acrobatic (circus) discipline where various exercises of strength and flexibility are performed.

The straps are made of cotton looking like two hanging ribbons, they  are approximately 4 meters long and have loops at its end, where the acrobat can put his wrists.

The acrobat performs various twists, rolls and maneuvers that requires extreme strength and precision, similar to gymnastic rings. During performing there is  a mix of dance moves, strength and holding positions.

 

Concept of hand balancing

It is a manual balance that describes weight-balancing skills that blend a mixture of strength, balance and technique. All power strokes are carried out in the handstand on special apparatus. It consists of two canes (about 1 meter high) mounted on a solid base with wooden handles for gripping on its top.